Що кажуть у міськраді про встановлення приватними перевізниками додаткових терміналів у транспорті
На початку березня 2025 року в маршрутках та автобусах приватних перевізників почали з’являтися окремі термінали для розрахунку банківськими картками. Водії пропонують пасажирам скористатися саме їхніми терміналами, а не валідаторами "CityCard".
Зазначимо, що при оплаті через валідатор "CityCard" вартість проїзду становить 14 гривень, тоді як через термінал біля водія – 13 гривень.
У міській раді 24 березня журналістам пояснили, чи можна вважати встановлення терміналів порушенням умов договору на перевезення та розповіли, хто з приватних перевізників тепер має власне обладнання для безготівкового розрахунку.
"В нас їх не дуже багато. Це ПП «Шеріфф» (ТОВ САВ-Транс), ПП «Білявський» (ФОП Белявський В.В) і ПП «Іваницька» (ПП "Іваницька Т.В.)". Можу сказати, що це точно порушення умов перевезення. Управління транспорту вже попереджало листом перевізників, що це неприпустимо, і приватний перевізник наразі трохи маніпулює цією ситуацією, якщо відверто. Але ми повинні розуміти, що ми робимо все для того, щоб вартість проїзду в громадському транспорті не піднялася. Зараз вже готуються зміни для впорядкування нашої наявної міської мережі", – розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
За словами одного з перевізників термінали встановили, щоб не піднімати вартість проїзду. Адже компанія ТОВ "Сіті Кард Систем-Житомир", яка обслуговує валідатори у міському транспорті, стягує комісію у 10%.
"Ми просили в "CityCard", надали йому звернення, скинути нам відсоток за валідацію. Ми сьогодні змушені докладати кошти, щоб розрахуватись з "CityCard". На "CityCard" [комісія становить] 10%, а на банківському терміналі 1% і ми змушені [встановлювати], щоб не піднімати вартість проїзду" - повідомив журналістам СК1 керівник ПП "Шеріфф" Дмитро Місюра.
Перевізниця Тетяна Іваницька розповіла Суспільному, що її автобуси обслуговують маршрут №1 сполученням Польова — Захисників України (Маликова). За її словами, через валідатор оператор "CityCard" у перевізників відраховує 10 відсотків з кожного квитка, а це призводить до фінансових труднощів, тому вони були змушені встановити банківські термінали.
"Наразі зайшла нова компанія "СityCard". Спочатку у нас було 8% відрахунків з кожного квитка, а після Нового року вже 10%. 10% цей бізнес не можуть витягнути. Кошти раніше надходили на підприємство, потім підприємство відраховувало відсоток на "Житомиртраспорт". Зараз ці кошти надходять на "Сity Card", і оператор відраховує сам, сам забирає свій відсоток, а решту віддає нам. Ми працюємо в мінус. Ми просимо, щоб "Сity Card" зменшив відсоток до 5% — тоді ми знімемо термінали і будемо працювати тільки з "СityCard", — сказала Тетяна Іваницька.
За словами Олександра Шевчука, у квітні оголосять конкурс на визначення перевізників.
"На сьогодні всі порушення, які виявлені, призводять до розірвання договору. На думку управління транспорту, тільки прозорий та відвертий конкурс вирівняє цю ситуацію, і ми побачимо перевізника, який буде виконувати всі вимоги, які місто ставить для перевезення. Ніякому перевізнику ми не можемо заборонити брати участь, але на конкурсі є чіткі критерії, постанова Кабінету Міністрів про умови, які передбачені та система визначення переможця. Я думаю, протягом квітня ми встигнемо, і до кінця місяця ми будемо в процесі визначення перевізника. Це буде рішення виконкому щодо впорядкування наявної мережі й оголошення про конкурс" – говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
Нижче можна переглянути сюжети місцевих телеканалів на цю тему
Нагадаємо, у середині березня окремі термінали для оплати банківськими картками встановили всі приватні перевізники.