Чи користуються житомиряни разовим проїзним квитком та чи збільшилась кількість «зайців» в громадському транспорті
У Житомирі з 1 липня 2024 року у комунальному транспорті не можна розрахуватися готівкою, натомість ввели квиток з QR-кодом, який можна придбати в терміналі.
28 жовтня журналісти Житомир інфо вирішили дізнатися, скільки містян користуються разовим квитком.
«Якщо говорити про одноразовий квиток, то це досить небагато, до 200 людей на місяць. Загальна кількість пасажирів, які користуються електронним розрахунком – понад 2,7 млн, навіть 2,8 млн (ред. в рік). З них, 78% пасажирів – це електронний квиток, транспортна карточка, ми не розділяємо чи в телефоні віртуальна, чи фізична. Також це пільгові категорії громадян, теж валідується транспортна карточка. Інший залишок – це 20% банківським розрахунком. Є деякі міські маршрути, які на сьогодні користуються готівкою, але цей відсоток постійно падає», – розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
За словами заступника Житомирського міського голови, впровадження безготівкового розрахунку не вплинуло на кількість пасажирів, які не сплачують за проїзд, тобто «зайців» більше не стало.
«Зі штрафами більш-менш стабільно. На сьогодні діють графіки, якщо ми говоримо про Службу контролю. У них є кількість транспортних засобів та кількість пасажирів, які вони за день перевіряють, це видно на їхньому обладнанні. Штрафи, які на сьогодні надходять в бюджет, це до 200 тис. грн на рік від Служби контролю», – говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
Зазначимо, оплатити поїздку у комунальному транспорті можна за допомогою транспортної, банківської, пільгової карток або ж разового квитка з QR-кодом.
Схожі матеріали:
Житомир |
Погода на 10 днів від sinoptik.ua
Опитування Всі голосування
Яким методом сплачуєте проїзд/будете сплачувати за відсутності готівкового розрахунку?